Mechanické opravy vozidiel

Podvozkové časti

Opravy predných a zadných náprav, kolies, bŕzd a odpruženia.
Podvozok vozidiel je súhrnný zložitý systém, ktorého úlohou je zabezpečiť kontakt vozidla s vozovkou, zaisťovať bezpečnosť jazdy a zlepšovať jazdné vlastnosti vozidla. V našom servise ponúkame odbornú opravu, alebo výmenu podvozkových častí ako sú napr. predné a zadné nápravy, kolesá a ich časti, brzdové kotúče a platničky, tlmiče, odpruženie a pod.

Motor a jeho časti

Opravy dielov motorových častí podliehajúcich opotreneniu, opravy alternátorov, štartérov a pod.
Motor je tvorený z množstva mechanických a pohyblivých častí spolu s elektronikou. Je najdôležitejšou a najkomplikovanejšou časťou vášho automobilu a jeho oprava zvyčajne býva najnákladnejšia. Najčastešou opravou častí motora býva výmena rozvodových komponentov, sviečok, vzduchových a palivových filtrov, čistenie piestov a ventilov a pod. Rovnako často k opotrebeniu podlieha alternátor a štartér, ktorých opravu vám u nás zabezpečíme.

Spojkové časti

Opravy a výmeny spojkových sád, zotrvačníkov, prítlačných tanierov, lamiel a pod.
Spojka je súčasťou hnacieho ústrojenstva nachádzajúceho sa medzi motorom a prevodovkou, pomocou ktorej dokážete plynule na vašom vozidle a jej životnosť značne závisí aj od štýlu vašej jazdy. V našom servise zabezpečujeme výmeny a opravy spojkových častí ako sú napr. komplexné spojkové sady, zotrvačníky, prítlačné taniere, spojkové lamely, páky, guľové čapy, ložiská spojky, spojkové valce, rúrky, hadice, tesnenia a pod.

Brzdy a tlmiče

Opravy a výmeny brzdových kotúčov, brzdových valcov, strmeňovov, diagnostika a opravy ABS modulov.
Brzdová sústava je jedným z najdôležitejších komponentov vozidla, ktorá zaisťuje vašu bezpečnosť na cestách. Skladá sa zvyčajne z prevádzkovej a ručnej brzdy. Pokiaľ cítite na vašom vozidle slabšie brzdenie, predĺženie brzdnej dráhy, škrípanie bŕzd, trasenie volantu pri brzdení a pod., neváhajte s kontrolou funkčných častí, kde vám náš autoservis vykoná profesionálnu diagnostiku a zabezpečí opravu a výmenu dielov brzdného systému ako sú brzdové kotúče, brzdové platničky, brzdové strmeňe, brzdové kvapaliny, brzdové valce, čerpadlá, spínače brzdových svetiel a pod.

Prevodovky

Opravy a výmeny diferenciálov, hnaných hriadeľov prevodovky, vzpier hriadeľa, spínacích jednotiek, ozubených kolies, ložísk, čapov a tesnení.
Prevodovky zaisťujú plynulý prechod energie z motora na všetky kolesá vášho vozidla a skladá sa prevažne z dvoch hlavných komponentov a to hriadeľa a ozubeného kolesa. Medzi najčastejšie opravy na prevodovke patrí výmena oleja v nej, ktorý poskytuje mazanie pohyblivých častí a ochranu voči opotrebeniu, alebo výmena celej prevodovky ktorá sa odporúča v prípade väčšieho poškodenia. V našom servise vám zabezpečíme opravy a výmeny náhradných dielov ako sú napr. opravné sady pre diferenciál, hnaný hriadeľ, vzepra hriadeľa, spínacia jednotka, ozubené koleso, ložisko, čap a tesnenie

Riadenie

Opravy a výmeny volantov, stĺpikov riadenia, hriadeľa riadenia, spojovacej tyče, čapov, čerpadiel a pod.
Riadiaca sústava je mechanizmus, ktorý používame na zmenu smeru jazdy a na udržanie jeho priameho smeru jazdy. Pozostáva prevažne z elektromotorov a čerpadiel, volantu, stĺpika riadenia, hriadeľu riadenia, prevodovkou riadenia, spojovacej tyče riadenia, čapy riadenia a pod. V našom servise vám zabezpečíme opravy a výmeny všetkých spomínaných dielov.

Výfukové systémy

Opravy a výmeny koncoviek výfuku, katalyzátorov, vstrekovacích trysiek, spon, držiakov, snímačov a pod.
Diagnostikujeme a opravujeme problémy s nežiaducou hrdzou vo výfukovom systéme a ostatné štandardné problémy na ňom, zabezpečujeme opravy alebo výmeny koncoviek výfukov, filtrov pevných častíc, potrubí, vstrekovacích trysiek, ale aj výmeny rôznych držiakov, tesnení, spón a snímačov.

Oleje, filtre a kvapaliny

Výmeny motorových a prevodových olejov, olejových filtrov, brzdových a chladiacich kvapalín, kvapaliny do posilňovača riadenia a ostatných prevádzkových kvapalín.
Čistý a kvalitný olej zaisťuje hladký a bezpečný chod motora. Tento olej maže všetky jeho pohyblivé časti, preto je jeho pravidelná výmena nesmierne dôležitá. Výrazne tak predlžuje jeho životnosť. Ak chcete zlepšiť dojazd vozidla, zabrániť usadzovaniu nečistôt, zlepšiť výkon, predĺžiť životnosť motora a znížiť emisie, odporúčame vám hopravidelne vymienať spolu s olejovým filtrom.

Vo vozidle sa však nachádza ešte niekoľko ďalších druhov kvapalín ktoré sú nutné pre bezproblémový chod. Ich zanedbanie môže viesť k vážnym poruchách. V našom servise zabezpečujeme výmeny všetkých prevádzkových kvapalín, ktoré sa vo vašom vozidle nachádzajú, ako motorového, tak aj prevodového oleja, výmenu a odvzdušnenie brzdovej kvapaliny, kvapaliny do posilnovača riadenia a pod.

Koľko to bude stáť?

Ak máte záujem o predbežnú a nezáväznú cenovú kalkuláciu opravy vášho problému na vozidle, vyberte prosím nižšie z formulára kategóriu opravy a stručne popíšte Váš problém. Náš servisný technik sa Vám spätne ozve na Vami uvedené telefónne číslo.

Sme tu pre vás

Dohodnite si s nami stretnutie. Zavolajte nám, alebo nám napíšte e-mail.

Môžete nás kontaktovať telefonicky, emailom a rovnako Vás veľmi radi privítame aj osobne.

Image

Kontakt

Tel.:   +421 48 611 47 34
Mob.: +421 917 761 907
Sekretariát

Adresa

PINION servis, s.r.o.
Železničná 897701
Brezno